Menu

Obchodní podmínky a další informace

Způsoby objednání zboží: (Nemůžeme akceptovat objednávky telefonicky!)

 

1) Objednávkový formulář resp. ESHOP na našich webových stránkách - stačí vyplnit požadované údaje a odeslat. U zboží je doplněna dostupnost, pokud dojde ke změně, budeme Vás kontaktovat emailem. Nezapomeňte si zvolit způsob doručení zboží.

 

2) Emailem - zašlete email na adresu info@chcidecku.cz Do předmětu napište „OBJEDNÁVKA“, uveďte zboží, o které máte zájem a napište nám prosím, jakým způsobem si přejete zboží doručit, příp. zaslat. Nezapomeňte na dodací adresu a telefonní číslo, abychom Vás mohli kontaktovat.

 

Dodací lhůty:

 

Více viz Doprava a platba

 

Zboží odesíláme obvykle do 2 pracovních dnů (v případě zboží na objednávku je to od doručení výrobcem na sklad). Zboží označené „SKLADEM“ expedujeme prostřednictvím vybraného přepravce do 2 pracovních dnů, obvykle však následující pracovní den po obdržení objednávky.

 

K ceně objednávky bude připočítána cena za poštovné, případně doběrečné.

 

Zboží na objednávku, má zpravidla delší lhůtu pro doručení. Může se stát, že výrobce mít něco aktuálně nebude. V tom případě Vás co nejrychleji informujeme.

 

V případě zpoždění Vaší objednávky, Vás budeme informovat.

 

Chcidecku.cz v žádném případě neodpovídá za zpoždění či jiné komplikace při doručení expedovaného zboží, které je způsobeno problémy na straně přepravce, tj. kurýrní služba. Z hlediska dodacích lhůt se ve vztahu ke společnosti chcidecku.cz za splnění termínu dodací lhůty považuje den expedice zboží přepravci.

 

Reklamace, výměna a vrácení zboží:

 

Pro výměnu zboží do 14ti dnů nás kontaktujte. Náklady spojené s výměnou zboží hradí kupující. Výměny nám prosím sdělte písemnou formou emailem na info@chcidecku.cz

Zboží lze reklamovat dle podmínek obchodního zákoníku do 2 let, není-li na nebo u výrobku uvedeno jinak. Nelze reklamovat přesnou barvu zboží, která se může lišit. Náklady na dopravu v případě reklamace nese kupující.

Reklamace pošlete přednostně emailem - foto, poté Vás případně požádáme o zaslání poštou (viz poštovní adresa v kontaktech). Zboží musí být kompletní! Reklamace bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace.

Kupující - spotřebitel má právo na vrácení zboží, a to do 14 dní od převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu taktéž doručeno do 14 dní od převzetí zboží. Toto neplatí pro výrobky na zakázku. (Např.objednávka specifické velikosti, u sedla komora na objednávku atd.) Náklady na vrácení zboží nese kupující.

V případě odstoupení od smlouvy se kupní smlouva od počátku ruší - netýká se výměny. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do 14 dní na náklady kupujícího od termínu doručení daného zboží. Zboží musí být vráceno nepoškozené, neopotřebené, kompletní, včetně příslušenství a všech poskytnutých dokladů a případných dárků obdržených s produktem a v původním nepoškozeném obalu (hlavně krabice a obaly, kde je označení zboží), ponechejte prosím také všechny etikety. Pokud na originální krabici poškození ve formě přelepu atd, budeme účtovat 10%! Kupující bere na vědomí, že pokud zboží vrácené kupujícím bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé v uvedené výši. 

Neposílejte zboží na dobírku - nebude převzato!

V případě odstoupení od smlouvy vrátí prodávající plnění poskytnuté kupujícím nejpozději do 14 pracovních dní od doručení odstoupení od kupní smlouvy. V případě platby přes online platební bránu Comgate, nebo při osobním vyzvednutí kartou, je účtován poplatek 2%. Při vrácení zboží se náklady vzniklé prodávajícímu na doručení zboží ke kupujícímu neproplácí.

V případě výměny zboží za jiné, počítá se tato lhůta k první zásilce. Jednou vyměněné zboží tedy již nelze vrátit.

Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy spotřebitelem, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek. Totéž se týká dopravy zdarma, která je vnímána jako dar. V případě, že po odečtení ceny vráceného zboží z celkové částky objednávky bude částka nižší než 4000,-, bude kupujícímu cena za dopravu účtována dle ceníku za dopravu, kterou si zvolil a vrácená částka za zboží bude o tuto cenu snížena, jinak by tyto hodnoty byly chápány jako bezdůvodné obohacení spotřebitele. Není-li vydání předmětu bezdůvodného obohacení dobře možné, má Chcidečku právo na peněžitou náhradu ve výši obvyklé ceny.

V případě, že nejste spotřebitel, tedy zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje i uvedení názvu firmy, příp. IČ/IČO na nákupním dokladu), právo na odstoupení vám nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí. Reklamace při poškození zboží jsou ve lhůtě prodloužené, tedy 2 roky.

 

Poškození zboží při přepravě:

 

Naše firma expeduje zásilku přepravci vždy nepoškozenou a zabalenou dle norem a požadavků přepravce. Za dopravu zboží vždy odpovídá přepravce a to v plném rozsahu. Pokud zjistíte při předávání zásilky přepravcem její poškození, zásilku rozhodně nepřebírejte a na tuto skutečnost ihned přepravce upozorněte. Ten s Vámi sepíše protokol o poškození zásilky, kdy Vám tato zásilka bude v nejbližším možném termínu zaslána nová, nepoškozená. Za dopravu opětovně zaslaného zboží z důvodu poškození zásilky již cena za dopravu není účtována.

 

Pokud zásilka nemá zjevné poškození obalu zvenčí, ale při rozbalení bude její obsah poškozen, je třeba, abyste neprodleně informovali přepravce o poškození obsahu a sepsali s nimi taktéž reklamační protokol. Reklamační lhůta u obchodních balíků je 2 pracovní dny.

 

 

Pokud podáte reklamaci pozdě nebo převezmete zjevně poškozený balík, přepravní služba již reklamaci neuzná!! Reklamaci poškození zásilky při přepravě uplatňuje vždy příjemce (kupující), jakákoliv aktivita ze strany odesílatele není bohužel možná! Dávejte tedy, prosím, pozor, když zásilku přebíráte.

 

Ochrana osobních údajů:

 

Vyžádané osobní údaje zákazníků jsou důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu se Zákonem na ochranu osobních údajů. Použitím internetového obchodu www.chcidecku.cz souhlasí zákazník se shromažďováním údajů o jeho návštěvách a objednávkách provozovatelem. Provozovatel prohlašuje, že garantuje maximální ochranu osobních dat a údajů.

 

Smluvní pokuta

 

Smluvní strany se dohodly, že pro případ, kdy prodávající vyexpeduje zboží objednané kupujícím a kupující toto zboží od přepravce nepřevezme dle podmínek uvedených ve způsobu dodání a ani žádným způsobem před vyexpedováním zboží objednávku (písemně, telefonicky, osobně) u prodávajícího nestornuje, je prodávající oprávněn požadovat zaplacení smluvní pokuty (storno poplatku), která činí 30% z celkové výše objednávky. Objednané zboží je možné zrušit max. 24 hodin před expedicí. Pozdější zrušení již není možné a objednávka je závazná. Pokud nebude uvedena barva či velikost zboží, dodáme dle skladových zásob. Případné reklamace barvy či velikosti budou řešeny na náklady zákazníka!

 

Zpracování osobních údajů

 

S Vašimi údaji zacházíme s veškerou obezřetností. A nepředáváme je nikomu dalšímu, pouze přepravní společnosti.

 

 Pohodlný internetový nákup přeje,

Eva Daňková

Majitelka obchodu